all, Przyjęcie

Bajka w centrum

Wesele w samym centrum miasta to marzenie niejednej pary. Z prestiżową lokalizacją wiąże się poważna obawa o koszt takiego przedsięwzięcia. Czy w najbardziej reprezentacyjnych miejscach rzeczywiście jest bardzo drogo? – postanowiłam to sprawdzić.

Wesele w centrum - Hotel Kazimierz | fot. mat. prasowe

Krakowski Rynek i Kazimierz to dwa magiczne miejsca. Wspaniałe otoczenie zabytków, wieczorne iluminacje nadające otoczeniu niepowtarzalny klimat, a nade wszystko – w przypadku Kazimierza – subtelna atmosfera romantyzmu, czegoś artystycznego i niedopowiedzianego. Zakochani to uwielbiają. Jednak stereotypowe przeświadczenie wielu osobom każe uważać, że wesele w takim miejscu jest poza ich zasięgiem finansowym. Pogląd ten trzyma się tak mocno, że niektóre pary nawet nie próbują sprawdzić czy byłoby ich stać na wesele w samym centrum Krakowa. A to błąd! Bo nawet szybkie rozeznanie sprawy pozwala stwierdzić, że koszty przyjęcia są porównywalne do tych, jakie musimy ponieść decydując się na wynajęcie eleganckiej sali w innej lokalizacji. Co więcej, istnieje spora szansa na oszczędności.

Jedno warto zapamiętać: w ścisłym centrum miasta wesele urządzimy taniej w restauracji hotelowej niż w restauracji niezależnej. Ponieważ hotel przeważnie świadczy Parze Młodej więcej usług niż tylko wynajęcie sali i zapewnienie menu toteż może zaproponować w pakiecie każdą poszczególną usługę w niższej cenie niż samodzielna restauracja, która nie posiada takich możliwości.

-Przewaga restauracji hotelowej nad zwykłą restauracją polega na tym, że jest połączona z samym hotelem i co za tym idzie, dysponuje noclegami dla gości weselnych – mówi Małgorzata Jończyk, Kierownik Centralnej Rezerwacji Hoteli Kazimierz. -Rabat dla gości weselnych na noclegi sięga nawet 40% w zależności od ilości zarezerwowanych miejsc – dodaje. To duża wygoda także z logistycznego punktu widzenia: dla gości spoza miasta nie trzeba szukać noclegów poza miejscem weselnej zabawy, nie trzeba też – po tejże zabawie zajmować się zapewnieniem im transportu do miejsca noclegu. Właśnie tutaj pojawia się pierwsza oszczędność.

Koszty przyjęcia są porównywalne do tych, jakie musimy ponieść decydując się na wynajęcie eleganckiej sali w innej lokalizacji

Druga jest tuż obok: jeśli wesele odbywa się w jednym z zabytkowych kościołów w ścisłym centrum miasta to cały orszak weselny przejdzie ze świątyni do sali weselnej pieszo i zajmie mu to zaledwie kilka do kilkunastu minut. W ten sposób odpada wydatek na wynajęcie autokaru dla weselników, który przewozi gości z kościoła na wesele (opcja niezbędna w przypadku wesel poza centrum), a drugą oszczędnością jest czas. W przypadku tego rozwiązania zyskujemy 1,5 – 2 godziny, które w przypadku opcji z transportem przepadają na zamieszanie związane z przejazdem. Można go poświęcić na przykład na spokojne wykonanie pamiątkowych zdjęć z całą rodziną i to nie byle gdzie, bo na tle przepięknych, zabytkowych miejsc! Dodatkowo goście mogą skorzystać w tym celu z eleganckich hotelowych wnętrz.

Wesele w centrum miasta | fot. mat. prasowe

Tym, co bez wyjątku podoba się gościom podczas wesel w luksusowych hotelach, jest też perfekcyjna obsługa. -W hotelarstwie na co dzień mamy do czynienia z gośćmi, których wymagania bywają bardzo wysokie, dlatego pracownicy hotelu mają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie – mówi Dorota Piątek, Kierownik Gastronomii Hoteli Kazimierz. Mówcie co chcecie, przyznajcie się do tego lub nie, ale każdy lubi być dopieszczony niczym zagraniczny dyplomata albo VIP, niechby tylko ten jeden raz w życiu. A w restauracjach hotelowych to standard i nawyk.

-W naszych Hotelach Kazimierz Para Młoda od pierwszych chwil współpracy jest dodatkowo otoczona opieką pracownika hotelu specjalizującego się w organizacji ślubów. Od pierwszej rozmowy aż po spakowanie jedzenia i pożegnanie gości nowożeńcy mogą liczyć na radę i wsparcie. Wszyscy w hotelu pracujemy w myśl zasady „Żadne życzenie nie jest ani zbyt wielkie ani zbyt małe”, dlatego staramy się spełniać życzenia Młodej Pary – dodaje moja rozmówczyni. Pomoc może polegać też na wskazaniu podwykonawców, których usługi niezbędne są na weselu: hotel ma kontakty do sprawdzonych muzyków, DJ-ów, fotografów, florystów.

Wesele w centrum miasta | fot. mat. prasowe

Kolejna istotna zaleta to hotelowi kucharze specjalizujący się na co dzień w przygotowywaniu wyżywienia dla dużych grup. -Na przykład nasze zestawy weselne dostępne są w cenach od 140 do 230 zł. Poza sezonem oczywiście jest taniej – mówi Dorota Piątek, ostatecznie obalając mit o wysokich cenach w centrum miasta. -Najczęściej jest wybierany zestaw III, w którym jest wszystko poza alkoholem. W zestawie tym są także ciasta i paczki dla gości. Powyżej określonej ilości osób Para Młoda otrzymuje od nas tort weselny gratis. Nie pobieramy korkowego, nie naliczamy żadnych dodatkowych opłat, a co więcej młodzi nie płacą za rozbite szampanówki, jak również inne szkło, to się przecież na weselu może zdarzyć – dodaje z uśmiechem. Na wesele w Hotelach Kazimierz można też przynieść własne ciasto i również w tym przypadku nie trzeba uiszczać żadnej dodatkowej opłaty.

Zorganizowanie bajkowego wesela w samym centrum zabytkowej dzielnicy może być łatwe i przystępne cenowo

Właśnie z powodu tych licznych zalet na przykładzie Hoteli Kazimierz postanowiłam pokazać Wam jak łatwe i przystępne cenowo może być zorganizowanie bajkowego wesela w samym centrum zabytkowej dzielnicy. Jest jakaś wada? Jest – długie terminy rezerwacji. -Są terminy, które sprzedają się nawet 1,5 roku wcześniej – przyznaje Dorota Piątek, mając na myśli najbardziej popularne, letnie daty. W przypadku mniej popularnych okresów roku wystarczy rezerwacja na kilka miesięcy przed ślubem. Przyznaję jednak, że na wymarzony termin warto skusić się nawet z bardzo dużym wyprzedzeniem – wrażenia ze ślubu i wesela w samym centrum miasta są fantastyczne.

Magdalena Marciniak
fot. mat. prasowe Hoteli Kazimierz

 

 

redaktor

2 komentarze

Adelle

Właśnie tak mówiłam siostrzenicy, że warto w centrum urządzić wesele, bo to są niezapomniane, wspaniałe wrażenia dla młodej pary i ich gości. Jest to magiczny czas, jedyny taki moment w życiu. Dobrze, że zwracacie uwagę na to, bo młodzi nie mają pojęcia. Kuszą ich te tandetne karczmy podkrakowskie, że niby jest tam taniej urządzić wesele, a to wcale nie jest prawdą!!!

Reply
Monika

Ekstra wrażenie zrobił na mnie hotel europejski w Krakowie. Prawdziwie królewskie sale godne stolicy małopolski.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *