Modny Kraków

Sen na jawie z Witkacym

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza niedzielę 21 października o godz. 18.00 w ramach cyklu Ogrody Twórczości Teatr i Taniec na spektakl zatytułowany „Fantazja à la Witkacy” w wykonaniu Teatru im S. I. Witkiewicza z Zakopanego.

Fantazja a la WitkacyW Witkacowskim Salonie Artystycznym przeplatają się słowa – zdarzenia – sytuacje – pieśni. To niezwykły collage złożony z dzieł patrona Teatru – Stanisława Ignacego Witkiewicza, przeplatanych muzyką. Pieśni zaś, to najbardziej znane piosenki z przedstawień, których teksty to utwory zarówno Witkacego, jak i znakomitych polskich poetów – twórców kabaretu XX-lecia międzywojennego.
– Mamy nadzieję, że ten Wieczór sprawi Państwu nie tylko dużą radość, ale także przyniesie trochę wzruszeń, a może… sprowokuje do przemyśleń – a więc śmiejcie się, płaczcie i myślcie razem z nami. Życzymy cudownych snów na jawie z Teatrem Witkacego! – zapraszają artyści Teatru.

Wykonawcy: Dorota Ficoń, Andrzej Bienias, Marek Wrona
Muzyka: Jerzy Chruściński

Poza rzeczy-wistością
Nie szukaj już niczego
Bo wistość tych rzeczy
Jest nie z świata tego.

Ogrody Twórczości – Teatr i Taniec 2012
Willa Decjusza, Kraków ul. 28 lipca 17 a
21 października 2012 (niedziela), godz. 18.00
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2) oraz w Willi Decjusza przed spektaklem.

Leave a Reply