Modny Kraków

16. Targi Książki w Krakowie

Targi Książki w Krakowie już po raz szesnasty! W dniach 25-28 października 2012 obiekty przy ulicy Centralnej zapełnią wystawcy i czytelnicy. W tegorocznej edycji Targów Książki bierze udział rekordowa liczba wystawców – 558.

Targi Książki w Krakowie | fot. Piotr Kędzierski / Modny KrakówW ich gronie znaleźli się: wydawcy beletrystyki, poezji, książek naukowych, publikacji dla dzieci i młodzieży, encyklopedii, słowników i leksykonów. Wśród wystawców znajdują się także instytucje kulturalne, drukarnie, radiostacje, prasa, portale internetowe. W ofercie wydawnictw znajdą się ponadto: albumy, przewodniki, mapy, płyty CD i DVD, audiobooki, gry, poradniki, książki religijne, podręczniki, komiksy i gry planszowe.

Poprzednia 15. edycja zgromadziła blisko 35 tysięcy zwiedzających, pobijając po raz kolejny rekord z lat poprzednich. Czy w tym roku padnie kolejny? Kolejny rekord już padł – organizatorzy otrzymali zgłoszenia 558 wystawców, co oznacza zagospodarowanie każdego skrawka przestrzeni i konieczność dobudowania dodatkowej powierzchni pod namiotami. Wśród imprez towarzyszących Salon Nowych Mediów, seminaria, warsztaty oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Wydawnictwa wzorem lat ubiegłych zaprezentują sporo premier, ale Targi to nie tylko możliwość zakupu nowości wydawniczych, ale również spotkania autorów, chwili rozmowy czy otrzymania autografu.

Zapraszamy na stoisko redakcji Modnego Krakowa podczas Targów Książki w Krakowie. Jak co roku zamieni się ono w małe studio telewizyjne, w którym będziemy nagrywać wywiady TV z pisarzami i wydawcami książek. Będzie też okazja by porozmawiać z ulubionymi autorami i zdobyć autograf.

Także podczas Targów Książki premiera nowego wydania Modnego Krakowa. Na naszym stoisku (P17) kupicie nowy numer zanim pojawi się w standardowej sprzedaży. Będą też dostępne wydania archiwalne.

Godziny otwarcia Targów dla publiczności:
Czwartek 10:00-17:00
Piątek 10:00-18:00
Sobota 10:00 – 18:00
Niedziela 10:00 – 16:00

Leave a Reply