Modny Kraków

Dukaty Decjusza

5 listopada 2012 roku Stowarzyszenie Willa Decjusza rozpoczęło realizację programu Dukaty Decjusza adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Dukaty DecjuszaDukaty Decjusza to program popularyzujący wiedzę o ekonomii, numizmatyce i historii realizowany przez Stowarzyszenie Willa Decjusza w Krakowie. Tematami zajęć są wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką.

Część zajęć poświęcona jest prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza (autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki Renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej) oraz samej epoce Renesansu. Projekt realizowany jest w formie wykładów, warsztatów oraz zabaw edukacyjnych opartych na koncepcji uczenia przez doświadczenie.

Do programu zaproszonych zostało 5 szkół podstawowych i 5 gimnazjów z Województwa Małopolskiego. Program jest realizowany w listopadzie i grudniu 2012. Pierwszą szkołą, która gościła w Willi Decjusza było Gimnazjum z Koźmic.
(oprac.B)

 

 

Leave a Reply