Modny Kraków

Ogrody twórczości – Drgania

W niedzielę 25 listopada o godz. 17.00 Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na wyjątkowy spektakl teatralno-baletowy pt. Drgania.

Ogrody twórczości - DrganiaW niedzielę zabytkową przestrzeń Willi wypełni taniec współczesny oparty na ruchu i geście wraz z elementami teatru i piosenki aktorskiej. Premierowy spektakl przygotowany przez uczestników projektu Drgania pod egidą Centrum Tańca i Ruchu Reakcja zrealizowany został specjalnie z myślą o przestrzeni Willi.

– Przygotowana została specjalna scenografia ukazująca zupełnie inne oblicze zabytkowych wnętrz. Publiczność w czasie spektaklu będzie podążać za artystami po salach Wili Decjusza – mówi Katarzyna Trojanowska, pracownik Stowarzyszenia Willa Decjusza.

Tematem, który zainspirował twórców jest kwestia bycia artystą. W spektaklu znajdą się odniesienia do postaci Marty Graham, która w latach 30-tych zerwała z dotychczasowym podejściem do tańca i stworzyła własną nową filozofię inspirując kolejne pokolenia tancerzy.

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Malik i Aleksandra Kupis
Choreografia: uczestnicy projektu Drgania, pod egidą: “REakcja Centrum Tańca i Ruchu”
Muzyka: trio smyczkowe Luizy Bernatowicz
Śpiew: Marzena Ciuła
Wstęp na spektakl na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w punktach InfoKraków (ul. św. Jana 2, Pawilon Wyspiańskiego – Plac Wszystkich Świętych) oraz w Willi Decjusza przed spektaklem.

Ogrody Twórczości są cyklicznym programem Stowarzyszenia Willa Decjusza, realizowanym od 2008 roku, jego celem jest promocja twórczości profesjonalnych artystów. Stowarzyszenie Willa Decjusza udostępnia twórcom wnętrza i najbliższe otoczenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego Willi Decjusza, jako miejsce realizacji i prezentacji artystycznych. Różnorodna przestrzeń stanowi dla artystów wyzwanie do tworzenia nowych dzieł i aranżacji dostosowanych do konkretnego miejsca. Wydarzenia roku 2012 skupiają się na teatrze tańca oraz spektaklach baletowych (klasycznych i współczesnych) z udziałem najciekawszych polskich twórców.

 

 

Leave a Reply