Modny Kraków

Wystawa “The Human Body” do listopada

Wystawa The Human Body 12 marca 2013 roku dotrze do Polski. Jako pierwsi tajemnice ludzkiego ciała będą mogli poznać mieszkańcy Krakowa.

human bodyWystawa The Human Body to przygotowana z dużym rozmachem fascynująca podróż w głąb ludzkiego ciała, która pozwoli na głębsze poznanie naszego organizmu – począwszy od układu kostnego, poprzez układy mięśniowy, rozrodczy, oddechowy, krwionośny aż po inne, nawet najdrobniejsze, części ludzkiego ciała. Dzięki tej wystawie to, co można oglądać na kartach atlasów anatomicznych, znajdzie się na wyciągnięcie ręki zwiedzających, w postaci przestrzennych modeli naturalnej wielkości.

– Jedyna rzecz, którą mamy wspólną, to nasze wyjątkowe ciało. W ciągu stuleci stało się ono obiektem badań lekarzy, którzy zgłębiali jego tajniki w trakcie operacji i sekcji. Dzisiaj możliwość poznania jego tajemnic otwiera się przed każdym. Wystawa, którą pokażemy w Polsce, to najnowocześniejszy na świecie podręcznik ludzkiej anatomii, który na zawsze zmieni nasze postrzeganie organizmu ludzkiego – podkreśla rzecznik firmy GForce Exhibitions, właściciela wystawy.

Na wystawie w Krakowie będzie dostępnych około 200 nieruchomych eksponatów, przybliżających zwiedzającym to, co się dzieje w ich ciałach podczas codziennego ruchu, odpoczynku i uprawiania sportu. Część eksponatów prezentuje, jakim uszkodzeniom ulega ludzkie ciało, gdy narażone jest na brak ruchu czy niezdrowe jedzenie. Zwiedzający będą mieć możliwość np. porównania zdrowych płuc ze sczerniałymi płucami nałogowego palacza.

– Realne i niejednokrotnie szokujące przykłady stanowią znacznie silniejszy bodziec do zastanowienia się nad własnym trybem życia niż jakikolwiek artykuł czy ilustracja w podręczniku. Tak więc zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zapoznania się z ludzkim ciałem i mechanizmami jego funkcjonowania, ale również uświadomienia sobie jego wrażliwości i konieczności odpowiedzialnej troski o własny organizm – mówią twórcy wystawy.
human body
– Wystawa ma charakter edukacyjny, dlatego będzie można przyjrzeć się wielu ciekawym eksponatom: porównać płuca palacza z płucami osoby niepalącej, zobaczyć, w jaki sposób ortopedzi podczas operacji unieruchamiają stawy, stabilizują rozległe złamania kości udowej, jak wyglądają najczęściej używane narzędzia chirurgiczne. Zwiedzający będą mogli się rónież dowiedzieć, co mogą zrobić, by utrzymać swoje ciało i wszystkie jego układy w jak najlepszej kondycji przez długie lata – zachęcają organizatorzy.

Odwiedzającym wystawę towarzyszyć będą przewodnicy – studenci kierunków medycznych, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią wątpliwości.

Wystawa The Human Body
Kraków, Fabryka, ul. Zabłocie 23,
czynna od 12 marca 2013 do 3 listopada 2013
godziny otwarcia (pn-nd): 9-19

Ceny biletów indywidualnych (od poniedziałku do piątku):
Dorośli – 50 zł
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat – 40 zł
Dzieci (6-15 lat) – 35 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) – 125 zł
Osoby niepełnosprawne 35 zł

Ceny biletów indywidualnych (weekend):
Dorośli – 60 zł
Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat – 50 zł
Dzieci (6-15 lat) – 40 zł
Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci) – 145 zł
Osoby niepełnosprawne 40 zł

 

 

Leave a Reply