Modny Kraków

Konkurs: Dagny

Dagny. Życie i śmierćW czerwcu 2013 nakładem wydawnictwa Bukowy Las ukazała się w Polsce powieść Dagny. Życie i śmierć autorstwa Amerykanina J.D. Landisa, przedstawiająca życie Norwerżki, Dagny Juel-Przybyszewskiej, żony Stanisława Przybyszewskiego, uwielbianej przez mężczyzn femme fatale.

J.D. Landis przedstawia losy Dagny Juel-Przybyszewskiej widziane oczami jej zabójcy Władysława Emeryka, wielbiciela i akolity Przybyszewskiego, młodego studenta, który był w niej szaleńczo zakochany, a z czasem stał się też jej powiernikiem. Z jego relacji dowiadujemy się o emocjach, rozterkach i cierpieniach kobiety żyjącej na przekór konwenansom, a także o jej twórczości, poszukiwaniach, o tym, że wykraczała poza swoją epokę.

Fragment recenzji w Salonie Literackim:
Powieść utkana z wyobrażeń o rudowłosej nimfie powielanych przez lata ma tę zaletę, że błyskawicznie przenosi czytelnika do czasów, gdy te wyobrażenia powstawały: z plotek, niedopowiedzeń, marzeń. Gdyby nie one, trzeba to zaznaczyć, pamięć o Dagny nie miałaby raczej szansy przetrwać do chwili gdy zainteresowali się nią naukowcy. Książka Landisa poniesie ją natomiast przez kolejne lata.

***

Dla naszych czytelników mamy do rozlosowania pięć egzemplarzy książki Dagny. Życie i śmierć ufundowane przez Wydawnictwo Bukowy Las.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na pytanie konkursowe:
Jak miała na imię mężatka, w której kochał się Strindberg?
Podpowiedź znajdziesz w zapowiedzi książki.

Jak wygrać książkę?

W losowaniu książek wezmą udział maile nadesłane na adres:
konkurs@modnykrakow.pl

z podanym w tytule maila hasłem „Dagny”.

W treści maila proszę podać:
– imię i nazwisko
– adres, na który prześlemy książki w razie wygranej
– odpowiedź na pytanie konkursowe

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 lipca godz 20:00
Rozstrzygnięcie konkursu: 25 lipca godz. 23

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane.

AKTUALIZACJA:

Spośród wszystkich maili zawierających prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe wylosowaliśmy osoby, które otrzymają książkę “Dagny. Życie i śmierć”. Oto one:

Justyna Zagrodzka
Jerzy Laskowski
Irena Smólska
Renata Koncewicz
Ireneusz Zawilski

Laureatom gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe:
Gabrielle

 

 

Leave a Reply