Modny Kraków

Kapela Hanki Wójciak na dziedzińcu Radia Kraków

W samym środku lata na dziedzińcu Radia Kraków gorący koncert Kapeli Hanki Wójciak! Jako support wystąpi zespół Rycerzyki, finalista trzeciej edycji konkursu MEGAFON.

Mocny, czysty głos i żywiołowy temperament liderki, prostota słów i aranżacji, eksperymentalny śpiew, radość improwizowania – to propozycja Kapeli Hanki Wójciak, która 18 sierpnia wystąpi na dziedzińcu Radia Kraków. Hanka Wójciak jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki, aktorką – amatorką, dziennikarką Redakcji Muzycznej Radia Kraków, góralką z Zakopanego.

Koncert będzie zapowiedzią debiutanckiego albumu zespołu zatytułowanego „Znachorka”, którego premiera przewidziana jest na jesień.

– Chciałabym, żeby nasze koncerty były przede wszystkim spotkaniami, a nie tylko występami przed publicznością. Wspólne śpiewanie, taniec, jam session, poczęstowanie smakołykiem to świetny pretekst do przełamania bariery artysta – słuchacz. Chciałabym roztańcować i rozśpiewać świat cały! Chebojcie Ludziska! – deklaruje Hanka Wójciak.

Kapela Hanki Wójciak wystąpi w składzie:
Hanka – śpiew
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Andrzej Zagajewski – mandola
gościnnie:
Klara Januszewska, Ewelina Czarnecka – śpiew
Stanisław Słowiński – skrzypce

RYCERZYKI to projekt muzyczny z Krakowa zainicjowany przez Małgorzatę Zielińską i Karola Jadacha. W skład zespołu wchodzą również Maciej Pitala, Michał Mierzwa, Aleksander Margasiński oraz Agnieszka Grzegorczyk. Grupa nie boi się szarżować w kierunku popowej chwytliwości, nie odchodząc przy tym od ambitnych zamierzeń. W muzyce Rycerzyków odnajdziecie elementy dream popu, disco, krautrocka, bossa novy i tradycyjnego popu lat 60-tych. Rycerzyki to finaliści trzeciej edycji konkursu MEGAFON Radia Kraków.

Letnia Scena Radia Kraków
Kapela Hanki Wójciak
Support: Rycerzyki
18 sierpnia, godz. 18.00, dziedziniec Radia Kraków, al. Słowackiego 22
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona)

A za tydzień:

Koncert Pauliny Bisztygi z zespołem
25 sierpnia, godz. 18.00, dziedziniec Radia Kraków
Support: Miss Understood

 

Leave a Reply