Modny Kraków

Nowohucki Festiwal Sztuki

Na trzy jesienne dni Nowa Huta stanie się Nowym Kulturalnym Centrum Krakowa. Adresatami Nowohuckiego Festiwalu Sztuki są nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale wszyscy krakowianie.

Festiwal to otwarta impreza promocyjno-targowa, po raz pierwszy organizowana przez Nowohuckie Centrum Kultury we współpracy z Agencją Artystyczną GAP. Festiwal łączyć ma prezentację różnych nurtów sztuki i designu ze sprzedażą dzieł i wyrobów artystycznych, oferowanych przede wszystkim przez młodych twórców. Targom odbywającym się w całej przestrzeni NCK przy placu Centralnym, towarzyszyć będą wernisaże wystaw znanych krakowskich artystów, performance, warsztaty, pokazy, prezentacje multimedialne, koncerty młodych muzyków.

W ramach Festiwalu powstanie Pierwszy Mural w Nowej Hucie – malowidło na wschodniej ścianie Nowohuckiego Centrum Kultury, o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych, stworzone przez artystów z ASP.

– Będziemy zachęcać do aktywnego udziału w wielowymiarowym wydarzeniu kulturalnym. Dla artystów będzie to znakomita okazja zetknięcia się z wieloma wybitnymi twórcami i podzielenia się swoim dorobkiem (bez opłat dla artystów i uczestników). Będziemy – poprzez Żywą Sztukę – przełamywać stereotypy i bariery, zachęcając wszystkich obecnych do stałego obcowania z autentycznymi dziełami, przekonywać, że zamiast kupować reprodukcje i imitacje, warto zainwestować w coś oryginalnego i niepowtarzalnego.

Zapraszamy na cały weekend przebywania ze sztuką, bezpośredniego kontaktu z artystami, otwartej wymiany poglądów, będziemy oddziaływać na wszystkie zmysły i budować artystyczne porozumienie. – mówi Magdalena Gajoch, Specjalista ds. Public Relations NCK.

Szczegółowe informacje:
www.nowohuckifestiwalsztuki.pl
www.facebook.com/nowohuckifestiwalsztuki

1. NOWOHUCKI FESTIWAL SZTUKI
18, 19, 20 października 2013 r. (piątek, sobota, niedziela)
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
Wstęp wolny

 

Leave a Reply