Modny Kraków

“Amerykański Żigolak” i nowe oblicze męskiego garnituru

Specjalny pokaz filmu Amerykański Żigolak odbędzie się w środę, 9 kwietnia w Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Wstępem do seansu będzie dyskusja na temat mody męskiej.

Wydarzenie stanowi kontynuację projektu Fashion Film Project organizowanego przez markę GOShA Małgorzata Kusper, tym razem we współpracy z Pauza in Garden.

Film, wyreżyserowany przez Paula Schradera, nie jest nie tylko filmem o płatnym kochanku Julianie, którego gra przystojny Richarda Gere, ale przede wszystkim o jego garniturach. Kostiumy do filmu przygotował sam Giorgio Armani, który na nowo zdefiniował w latach 80 tych oblicze męskiego garnituru.

Udział w dyskusji weźmie GOShA Kusper, specjaliści w dziedzinie mody męskiej oraz założyciel bloga Szarmant.pl Roman Zaczkiewicz.

Kiedy: środa 9 kwietnia, godz. 19:00
Gdzie: Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Kraków, ul. Rajska

Projekt Fashion Film

– Raz w miesiącu będziemy wspólnie sięgać po kinowe klasyki, które nie traktują o modzie w dosłowny sposób, ale podkreślają jej znaczenie. Każde Spotkanie w ramach cyklu rozpocznie się krótkim wprowadzeniem, przygotowanym przez Stylistki marki GOShA Kusper. Spotkania mają na celu podkreślenie znaczenia stroju oraz całego wizerunku, nie tylko w kinie, ale także w życiu codziennym każdego z nas. Każdorazowo będziemy gościć prelegentów bezpośrednio związanych z branżą modową, którzy będą czuwać nad merytoryczną stroną dyskusji. – mówi Justyna Stuglik z firmy GOShA Kusper.

“My milczymy, ale nasz strój mówi cały czas”.
O tym, jak wiele może o nas powiedzieć, jak bardzo może nam pomóc, albo zaszkodzić.
O tym, jak zmienia się jego rola wraz ze zmianą warunków społeczno-politycznych.
O tym, jak kino wpływa na modę i jak moda wpływa na kino.

Kolejne filmy wyświetlane w ramach cyklu FASHION FILM PROJECT:
Lolita (1962) / reż. S.Kubrick
Nocny kowboj (1969) / reż. J.Schlesinger
Dzień szarańczy (1974) / reż. J.Schlesinger
W łóżku z Madonną (1991) / reż. A. Keshishian
Tina (1993) / reż. B. Gibson
Kucharz, Złodziej, jego Żona i jej Kochanek” (1989)
Kika (1993)
Piękność Dnia (1967)
Funny Face” (1957)

 

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o