Modny Kraków

Inauguracja czwartej edycji SAGI – Salon Literacki z udziałem Sylwii Frołow

Uroczysta inauguracja czwartej edycji warsztatów kreatywności dla seniorów SAGA odbędzie się w krakowskiej Willi Decjusza we wtorek 15 kwietnia o godz. 17.00.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Sylwia Frołow – autorka długo wyczekiwanej pierwszej intymnej biografii Żelaznego Feliksa pt. „Dzierżyński. Miłość i rewolucja”. Spotkanie pod hasłem “Ile mitów w biografii Feliksa Dzierżyńskiego?” poprowadzi Katarzyna Kubisiowska. Wstęp wolny.

Sylwia Frołow (1965) jest autorką powieści „Spojrzenia” (wyd. 2009, Rosner & Wspólnicy). Korektorka i redaktorka, na co dzień pracuje w „Tygodniku Powszechnym”, przez kilka lat była sekretarzem prof. Jerzego Pomianowskiego. Mieszka w Krakowie.

„SAGA – warsztaty kreatywności” = projekt realizowany przez Stowarzyszenie Willa Decjusza – to kompleksowa propozycja służącą edukacji, integracji i aktywizacji osób starszych. Praktyczne umiejętności wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki zdobywają w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych: proza oraz media.

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają otwarte spotkania Salonu Literackiego – wykładów nt. teorii literatury i współczesnych trendów, dyskusji nad współczesną i dawną literaturą polską oraz spotkań autorskich. Gościmy autorów, dziennikarzy, wydawców i innych specjalistów tej dziedziny.

Program uzupełnia wolontariacki Klub Saga, współtworzony przez osoby uczestniczące, które chcą się dzielić własną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Więcej informacji i teksty uczestników trzech poprzednich edycji projektu na stronie: www.saga.villa.org.pl.

Projekt „SAGA – warsztaty kreatywności” finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Leave a Reply