Modny Kraków

52. Lekcja Śpiewania “Majowa jutrzenka”

52. Lekcja Śpiewania “Majowa jutrzenka” odbędzie się na Małym Rynku w sobotę 3 maja o godzinie 17.

Tematem 52. Lekcji Śpiewania z udziałem artystów kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności będą, jak zwykle, pieśni tematycznie związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja i nie tylko. Lekcja odbędzie się pod patronatem oraz z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Kancelaria Prezydenta przygotowała na tą okazję 3000 śpiewników.

W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego , gośćmi Lekcji Śpiewania będą przedstawiciele tej najstarszej polskiej wyższej uczelni. Na finał artyści zapraszoszą wszystkich do Poloneza z Baletem Dworskim Cracovia Danza.

– Lekcja Śpiewania to realizacja w praktyce idei społeczeństwa obywatelskiego. To spotkanie mieszkańców, przyjaciół, rodzin i znajomych. Od wielu lat gromadzi tysięczne tłumy, które pojawiają się na krakowskim Rynku z okazji ważnych świąt narodowych. – mówi Waldemar Domański z Biblioteki Polskiej Piosenki.

– W tym roku poza obchodami Święta Konstytucji 3 Maja poruszymy ważny problem miejski: wulgarne napisy oraz bazgroły szpecące mury naszego miasta. Wspólnie z Pogromcami Bazgrołów będziemy zachęcać Krakowian do wzięcia współodpowiedzialności za wygląd i estetykę królewskiego miasta Krakowa oraz pokrywania “milczeniem farby” aktów wandalizmu. – dodaje.

52. Lekcja Śpiewania “Majowa jutrzenka”
3 maja 2014,
Kraków, Mały Rynek, godzina 17.00

 

Leave a Reply