Modny Kraków

„Gorycz Afryki” – spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza 16 czerwca (poniedziałek), o godz. 18.00 na spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich i europejskich reporterów – Wojciechem Jagielskim. W czasie spotkania opowie on o swojej ostatniej książce pt. „Trębacz z Tembisy”.

Wojciech Jagielski – ur. 1960, dziennikarz i reporter, absolwent dziennikarstwa (UW). Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 roku pracuje w „Gazecie Wyborczej”.

Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował cztery książki: Dobre miejsce do umierania (1994), Modlitwa o deszcz (2002, nominowana do nagrody literackiej Nike, Nagroda im. ks. J. Tischnera), Wieże z kamienia (2004) oraz Nocni wędrowcy (2009). Otrzymał m.in. nagrody: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1995, tzw. polski Pulitzer), im. Dariusza Fikusa (2002) oraz złotą odznakę „Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej” (2005).

Choć jest porównywany do Ryszarda Kapuścińskiego, od początku podąża swoją własną pisarską drogą. Jego ostatni książka pt. „Trębacz z Tembisy” to z jednej strony opowieść o życiu Nelsona Mandeli, jednego z największych przywódców XX wieku, który za sukcesy w polityce zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Z drugiej strony jest to historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli − trąbek popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA.

Salon Literacki w ramach projektu Saga
„Gorycz Afryki” – spotkanie z Wojciechem Jagielskim
16 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00, Kraków, Willa Decjusza
Prowadzenie: Michał Olszewski
Wstęp wolny.

fot. mat. prasowe Stowarzyszenia Willa Decjusza

 

Leave a Reply