Modny Kraków

Sezon 2014 na Szlaku Rzemiosła Małopolski

Fundacja NADwyraz zaprasza na wakacyjny cykl warsztatów, spotkań i imprez w ramach Szlaku Rzemiosła Małopolski.


Nie macie pomysłu na to, jak spędzić wakacyjne weekendy sierpnia i września? Interesujecie się kulturą ludową i rękodziełem? Chcecie oderwać dzieci od komputerów i pokazać im, jak się dawniej żyło i pracowało? Marzycie o kontakcie z naturą i chwili wytchnienia od zgiełku miasta? Zapraszamy na Szlak Rzemiosła Małopolski. To doskonała okazja do podejrzenia rzemieślników przy pracy i samemu spróbowania swoich sił w rzemiośle. – zachęcają organizatorzy.

Przez czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień będzie można podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. Jest to doskonała okazja do odkrycia nieznanych zakątków Małopolski i poznania ludzi z prawdziwą pasją.

Szlak Rzemiosła to interesujące warsztaty i pokazy, ciekawe historie, kuchnia regionalna, tradycyjne rękodzieło ludowe, spotkania, piękne zabytki i mnóstwo innych atrakcji.

Harmonogram wydarzeń – Szlak Lato 2014

9 sierpnia
Warsztaty piekarstwa tradycyjnego u Pani Danuty Kostrzyńskiej w Jastrzębiej – nauka pieczenia chleba, rogalików i placków prołziaków, według tradycyjnej receptury.
Szczegóły

9 i 10 sierpnia
Żniwa w Paryi – warsztaty na Szlaku Rzemiosła Małopolski, nauka zajęć okołorolniczych, tradycyjne wypieki, wypoczynek na łonie natury.
Szczegóły

20 lipca
Festiwal ETNOmania w skansenie w Wygiełzowie
całodzienne warsztaty rzemiosła, pokaz mody, koncerty, etno instalacje, etno smaki, gry i zabawy, konkursy, targi rękodzieła i folkdizajnu, tańce ludowe

28-29 czerwca
Inspiracje na wakacje, czyli wycieczki po Szlaku
Jednodniowe wycieczki z Krakowa po Rabce i okolicach
Więcej: http://szlakrzemiosla.pl/s/wydarzenia/id/2382

28-29 czerwca
Pierwsze OTWARTE PRACOWNIE na Szlaku w Rabce i Sieniawie
Otwarta Pracownia w Rabce-Zdroju – garncarstwo
28 czerwca, sobota, 11:00 – 18:00
ul. Garncarska 8, Rabka Zdrój
prowadzenie: Edward Gacek
WSTĘP WOLNY

Otwarta Pracownia w Sieniawie – tkactwo
29 czerwca, niedziela, godz. 11.00-18.00
Sieniawa 311, dzielnica Rola Stanikówka (ok. 15 km od Rabki), Sieniawa
prowadzenie: Teresa i Jan Rusnakowie
WSTĘP WOLNY

W czasie warsztatów goście Państwa Rusnaków dowiedzą się, jak się przygotowuje wełnę do przędzenia, co to są gobeliny, jak się je wykonuje oraz czego potrzeba do stworzenia tkaniny artystycznej z wełny. Tkactwo to jedno z najstarszych rzemiosł, które przetrwało do dziś i staje się modnym zajęciem. By się nim zająć wystarczy rama lub proste krosno. Dodatkowo – dużo chęci i siły potrzebnej do nauki.

Szlak Rzemiosła można przemierzać samemu – samochodem, rowerem, pociągiem, autobusem, albo wybrać się na zorganizowaną wycieczkę.

Więcej o projekcie na:
www.SzlakRzemiosla.pl
www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla

 

Leave a Reply