Modny Kraków

Recital gitarowy duetu UMBRAL z Urugwaju

Ambasada Urugwaju w Polsce, Centrum Kultury Żydowskiej oraz Instytut Cervantesa w Krakowie zapraszają na recital gitarowy duetu UMBRAL.

Urugwajski duet gitarowy Umbral, w którego skład wchodzą Ignacio Correa i Sebastián Segarra, to zespół, który od swojego powstania w 2007 roku rozpowszechnia muzykę gitarową z Urugwaju i regionu Ameryki Łacińskiej.

Artyści poznali się podczas wspólnych zajęć muzyki kameralnej prowadzonych przez gitarzystę i kompozytora Sergio Fernández Cabrera. Duet łączy w swoim repertuarze muzykę zarówno poważną jak i popularną, a prezentowane utwory, choć wykonywane zgodnie z rygorystycznymi wymogami, cechują się i wyróżniają charakterystycznymi dla muzyki popularnej rytmami i zwrotami.

Wszechstronność duetu pozwala na swobodne poruszanie się w różnych stylistykach muzycznych, dzięki czemu muzycy często zapraszani są do udziału w festiwalach jazzowych, muzyki ludowej czy klasycznej. W programie koncertu tanga, milongi, chamamé, chacarera, autorstwa kompozytorów z Urugwaju, Argentyny i Chile, m.in.: Pintína Castellanosa, Abla Fleury, Gustavo Pazosa, Ernesto Snajera, Ángela Villoldo i innych.

Recital gitarowy duetu UMBRAL z Urugwaju
Środa, 27 sierpnia, godz. 19.00
Centrum Kultury Żydowskiej
ul. Meiselsa 17
Kraków

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury Żydowskiej

 

Leave a Reply