Modny Kraków

3 Aukcja Młodej Sztuki

12 września 2014 roku o godz.18.00, krakowska galeria Antykwariat AB i inicjatywa Młoda Szuka AB zapraszają miłośników sztuki, kolekcjonerów i stałych bywalców na 3 Aukcję Młodej Sztuki.


Dzieła sztuki absolwentów i studentów Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa i całej Polski, artystów nagradzanych i uznanych w kraju i zagranicą oraz debiutantów można obejrzeć oraz zakupić w trakcie 3 Aukcji Młodej Sztuki.

Ideą aukcji jest promocja twórców i pokazanie odbiorcom – kolekcjonerom i miłośnikom sztuki – ciekawych prac polskich artystów współczesnych.

– Debiutancka Aukcja odbyła się 4 kwietnia 2014 roku, w Antykwariacie AB na I piętrze, jak na pierwszą aukcję zakończyła się powodzeniem i spotkała się z zainteresowaniem, zostało sprzedanych 80 procent prac. Zawsze bacznie i starannie dokonujemy wyboru prac, licytujemy prace artystów znanych i uznanych z dorobkiem, jak i debiutantów.

Uważamy, że spotkania oraz cykliczne wystawy twórców w sercu Krakowa, w sąsiedztwie Kościoła Mariackiego i Sukiennic gdzie nowoczesność styka się z tradycją są nobilitacją i wyróżnieniem dla zaproszonych artystów. – mówi Magdalena Kurek z galerii Antykwariat AB.

– Aukcja i Galeria Młodej Sztuki AB powstała z inicjatywy właścicieli Antykwariatu AB oraz Pani Doroty Kozińskiej, gdyż zauważyliśmy, że jest coraz większe zainteresowanie sztuką współczesną. – dodaje Magdalena Kurek.

Aukcja Młodej Sztuki

12 września 2014 roku o godz.18.00
Kraków, Rynek Główny 43
Antykwariat AB, I piętro

Godziny otwarcia wystawy przedaukcyjnej:
Od 1 września, od poniedziałku – do piątku od godz. 10 do 18 oraz soboty 11.00 do 15.00
Wystawie i aukcji towarzyszy katalog prezentowanych prac.

 

Leave a Reply