Modny Kraków

Dukaty Decjusza. Edukacja, zabawa i nocleg w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza otwiera nabór do programu Dukaty Decjusza adresowanego uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z klas IV-VI z Województwa Małopolskiego.

Tematami zajęć będą wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza od starożytności po współczesność, jego wartością i rolą, polityką monetarną oraz numizmatyką. Część zajęć poświęcona będzie prezentacji postaci Mikołaja Kopernika i Justusa Decjusza (autorów czołowych traktatów ekonomicznych epoki Renesansu prowadzących spór dotyczący reformy monetarnej) oraz samej epoce Odrodzenia.

Zajęcia poprowadzą eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentują m.in. rozwój ekonomii, politykę monetarną Polski i UE, numizmatykę oraz przedstawią epokę Renesansu i jego wybitnych przedstawicieli.

Program potrwa od 30 października do 28 listopada 2014. Zajęcia będą odbywać się w godz. 17:00-9:00 i obejmują zwiedzanie Willi Decjusza, wykłady, warsztaty numizmatyczne oraz nocleg, kolację i śniadanie. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. 

Szczegóły na stronie: www.villa.org.pl

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego oraz Miasta Krakowa.
Modny Kraków objął projekt patronatem medialnym

 

Leave a Reply