Modny Kraków

Wystawa fotograficzna Via Benedictina – dziedzictwo benedyktyńskie w Europie Środkowej

Od 23 września Benedyktyński Instytut Kultury Chronić dobro zaprasza do obejrzenia pokonkursowej wystawy fotograficznej prezentującej historyczne klasztory benedyktyńskie w Czechach, w Polsce, na Słowacji i na Węgrzech.

Na konkurs fotograficzny Via Benedictina zorganizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusz Wyszehradzki wpłynęło łącznie ponad 440 zdjęć z szesnastu byłych i aktualnych klasztorów benedyktyńskich w Europie Środkowej.

Jury wybrało trzy najlepsze zdjęcia oraz po jednym, najciekawszym z każdego klasztoru. Wybrane prace można obejrzeć na wystawie prezentowanej w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.

Wyniki konkursu:
1 miejsce – Dagmara Kwolek, zdjęcie opactwa Benedyktynów w Tyńcu
2 miejsce – Olaf Olszewski, zdjęcie klasztoru w Mogilnie
3 miejsce – Wojciech Domagała, zdjęcie sanktuarium na Świętym Krzyżu
Wyróżnienia: Wojciech Kukuczka i Tomasz Trojan

Wystawa fotografii Via Benedictina

Wystawa czynna do końca listopada 2014
Opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Sala Petrus,
Godziny zwiedzania: 10-18

Więcej informacji

Benedyktyński Instytut Kultury Chronić dobro jest instytucją istniejącą w obrębie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Jego działania obejmują szerokie spektrum wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i rekolekcyjnych.

Odbywają się tu wystawy sztuki współczesnej i dawnej, koncerty, spektakle, widowiska poetycko – muzyczne, a także spotkania z ludźmi kultury, nauki i sztuki. Wszystkich zainteresowanych zaprasza do udziału w spotkaniach i warsztatach o charakterze edukacyjnym, a także do czerpania ze źródła benedyktyńskiej duchowości i pogłębiania życia duchowego.

Najstarsze dzieje klasztoru można poznać w podziemnym lapidarium utworzonym w autentycznych zabytkowych wnętrzach.

 

Leave a Reply