Modny Kraków

Novecento gościnnie w Teatrze Barakah

„Novecento” to historia niezwykłego pianisty, który urodził się na statku, spędził tam całe życie i nigdy nie zszedł na ląd.

Historia o muzyku genialnym opowiedziana ustami muzyka przegranego, historia będąca pretekstem do wyjścia na scenę, okazją do prezentacji samego siebie. Mówiąc o kimś, zawsze mówimy o sobie. Nieznany muzyk jest jedynym i tragicznie niewiarygodnym świadkiem geniuszu tajemniczego mistrza fortepianu, na naszych oczach kreuje samego siebie, tworzy mity, kształtuje przeszłość, żałośnie próbuje błyszczeć na scenie światłem własnym, a nie tym odbitym.

Przez historię Novecenta patrzymy na inne biografie, na nieudanych artystów, kuglarzy, chcących za wszelką cenę rozbawić nas clownów, w końcu aktora – kolejnej postaci spektaklu jak pozostałe domagającej się skupienia uwagi na sobie. Ten monolog płynie w rytmie nieistniejącej muzyki, obija się o kolejne rafy tandety i szmiry, dryfuje między kreacją a rzeczywistością, jest jednocześnie zabawną anegdotą. Tylko, o kim?

Spektakl jest polską prapremierą sceniczną tekstu Alessandro Baricco, jednego z najpopularniejszych współczesnych włoskich dramatopisarzy.

Nagrody:
Spektakl zdobył wyróżnienie festiwalu „MonowManu” Teatru Małego w Łodzi w 2011 roku.
Spektakl zdobył III miejsce IX Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego Teatru Konsekwentnego Warszawie w 2011 roku.

Alessandro Baricco
Novecento
Miejsce: Kraków, ul. Paulińska 28
Data: 29.O9.2014, 19:00

Twórcy:
obsada: Dominik Nowak
reżyseria: Iwo Verdal
tłumaczenie: Halina Kralowa, asystent reżysera: Aniela Pilarska, światło: Marek Kutnik, kostiumy: Agnieszka Więckowska, charakteryzacja: Anna Kmnieć

Prapremiera polska 19.06.2010 r. Teatr Nowy w Krakowie

Bilety: 30/20 zł, bilety można rezerwować: mailowo (rezerwacje@teatrbarakah.com), telefonicznie (887-229-827), za pomocą formularza na stronie www.teatrbarakah.com; bilety można nabywać: codziennie w godz. 10:00-14:00 w biurze teatru przy Paulińskiej 28, za pomocą przelewu (informacje na www.teatrbarakah.com) lub przed spektaklem (jeśli są jeszcze wolne miejsca)

 

Leave a Reply