Modny Kraków

Szlak Renesansu 2014 – wizyta studyjna w Suchej Beskidzkiej

Stowarzyszenie Willa Decjusza, Muzeum Miejskie w Suchej Beskidzkiej oraz Miejski Ośrodek Kultury „Zamek” zapraszają na zwiedzanie Zamku w Suchej Beskidzkiej. Wyjazd z Krakowa odbędzie się w sobotę 25 października 2014, o godz.13.00.


Zwiedzający będą mieli okazję poznać historię oraz zwiedzić wnętrza zamku w towarzystwie przewodnika oraz uczestniczyć w spacerze po centrum Suchej Beskidzkiej, gdzie między innymi znajduje się zespół budynków kościelnych wraz z renesansową częścią dawnego klasztoru kanoników regularnych. Tego wieczoru w dawnych murach zamkowych wystawiony zostanie spektakl „Satyr albo Dziki Mąż” Jana Kochanowskiego specjalnie zaadaptowany do zabytkowych wnętrz suskiego zamku.

Program wizyty studyjnej

25 października 2014 (sobota)
13.00 wyjazd studyjny z Krakowa do Zamku w Suchej Beskidzkiej: zbiórka na ul. Kałuży (obok stadionu Cracovii) – wyjazd punktualnie o godz. 13.00
* obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem kasia@villa.org.pl (do 24.10 do godz.15.00)
14.30 zwiedzanie zamku oraz zespołu kościelnego wraz z renesansową częścią dawnego klasztoru kanoników regularnych
18.00 spektakl „Satyr albo Dziki Mąż“ Jana Kochanowskiego; w spektaklu wystąpią: Bolesław Brzozowski, Juliusz Chrząstowski, Rafał Jędrzejczyk oraz Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione
ok. 19.40 – wyjazd do Krakowa (planowane przyjazd godz. 20.30-21.00)

Koszty wyjazdu studyjnego pokrywa Organizator. Wydarzenie to odbywa się w ramach projektu „RenEU – New Renaissance in Europe. Szlak Renesansu w Małopolsce 2014″, a jego operatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

 

Leave a Reply