Modny Kraków

Zmiana czasu …. i kapelusza

25 października 2014 Oddział Muzeum Historycznego Miasta Karkowa – Kamienica Hipolitów zaprasza na święto oddziału.

To dzień, w którym przestawimy zegarki, ale przede wszystkim przestawiamy się psychicznie na inną porę roku. Widomym znakiem tej zmiany bywał w dawnych czasach … nowy kapelusz ! Kiedyś nieodzowny element garderoby, bez którego żadna szanująca się niewiasta nie mogła wyjść z domu.

Tego dnia chcemy przybliżyć zwiedzającym Kamienicę Hipolitów – poprzez kolekcję naszych portretów – historię kapelusza. Zachęcimy do poszukania ciekawych nakryć głowy na obrazach z naszej kolekcji, opowiemy o modystkach i modniarkach, „magazynach towarów modnych” i o tym, dlaczego niektórzy kapelusznicy bywali szaleni…

Zobaczymy multimedialny pokaz zdjęć z naszych zbiorów i wystawę współczesnych kapeluszy z pracowni modniarskiej Kazimiery Krzemińskiej. Miłym akcentem dnia będzie monodram w wykonaniu Ewy van Wees z kapeluszem jako motywem przewodnim. Akompaniament zapewni Michał Walkowicz.

Do zabawy zapraszamy również dzieci – każdy wykona własny kapelusz oraz ozdobi go w indywidualny sposób. Panie będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w monidle.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz młodszych, którym będą pomagać opiekunowie. Do pracy można się przyłączyć w dowolnym momencie miedzy godz. 11.00-13.00 w gościnnych wnętrzach Cafe Bar Magia.

10.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej
11.15 – występ
12.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej
13.15 – występ
15.15 – występ

Wstęp wolny, na zwiedzanie tematyczne możliwość rezerwacji udziału telefonicznie lub mailowo, poprzez Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60, info@mhk.pl.

 

Leave a Reply