Modny Kraków

Młodzi fotografowie

Wernisaż wystawy prac uczestników warsztatów fotograficznych odbył się w Klubie Kultury Kliny. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć artystyczne zdjęcia wykonane przez dwie grupy miłośników fotografii: dzieci i dorosłych.


Warsztaty fotograficzne w Klubie Kultury Kliny trwały od września. Zajęcia prowadził znany krakowski fotoreporter Piotr Kędzierski, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, przez wiele lat związany z redakcją “Dziennika Polskiego”. Podczas zajęć omawiał wraz z uczestnikami zarówno aspekty techniczne wykonywania fotografii jak i klasyczne zasady kompozycji i estetyki. Realizowany w dwóch grupach wiekowych program obejmował wykłady i część praktyczną. Jego zwieńczeniem jest wystawa najlepszych prac uczestników, dostępna dla zwiedzających od wtorku 02.12.2014 w sali estradowej Klubu.

Swoje prace na wystawie zaprezentowali: Grzegorz Kopeć, Bożena Giza, Ida Sałek, Julia Paczka, Marcel Marczyk i Piotr Dyło.
-O wyborze prac decydowaliśmy wspólnie. Na etapie przygotowywania wystawy starałem się podpowiadać, które zdjęcia są najciekawsze, lecz ostateczny wybór zestawów należał do autora – mówi Piotr Kędzierski.

Pośród prac dorosłych uczestników wystawy zaprezentowano szczególnie udane portrety węglarzy z Bieszczad – fotoreportaż skrzyżowany z portretem psychologicznym autorstwa Grzegorza Kopcia oraz zestaw zdjęć Bożeny Gizy, która przedstawiła publiczności formy graficzno-przestrzenne ujęte w kadrze.
Pozostała część ekspozycji należała do najmłodszych fotografów. Podzielili się oni ze zwiedzającymi przede wszystkim udanymi portretami przyjaciół i członków rodziny.

-Te warsztaty prócz edukacji fotograficznej spełniły funkcję integracyjną – mówi Piotr Kędzierski. -Na nowym osiedlu jakim są Kliny Zacisze stały się platformą umożliwiającą poznanie się i rozwijanie wspólnych zainteresowań pośród tutejszych miłośników fotografii – dodaje.

Podobny walor mają także inne kursy i spotkania organizowane przez Klub. Jego oferta kierowana jest do osób w każdym wieku i można w niej znaleźć zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne i wiele innych związanych z nauką i zabawą, a także rozwijaniem hobby.

Więcej o działalności Klubu Kultury Kliny

Fot. Agnieszka Kantaruk/Modny Kraków

 

Leave a Reply