Modny Kraków

Wenecja w Krakowie

Wernisaż wystawy fotograficznej „Wenecja” odbędzie się we Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie dziś (14.04) o godzinie 19:00. Autorami prezentowanych prac są członkowie grupy „Warsztaty Fotograficzne” Bogusława Czajczyk, Radosław Mrozek, Jacek Piwowarczyk, Katarzyna Owsiany, Agnieszka Szmist oraz znany krakowski fotografik Włodzimierz Płaneta.


Na wystawie będzie można zobaczyć 42 prace – ściśle wyselekcjonowane efekty czternastu plenerów z lat 2005 – 2015. Przedstawiają one wielowymiarowy portret słynnego włoskiego miasta: jego najciekawsze zabytki, mieszkańców, życie uliczne, a także artystyczne detale i przede wszystkim uchwycony w kadrze ulotny klimat i atmosferę.

Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 14 do 30 kwietnia 2015 r. Wstęp wolny. Ekspozycji towarzyszy bezpłatny katalog w limitowanej liczbie oraz ekskluzywny album w cenie 50 zł zawierający ponad 200 fotografii. Z Krakowa wystawa ta wyruszy w podróż do Wenecji gdzie także będzie prezentowana zwiedzającym.

Kto chciałby w przyszłości mieć szansę udziału w podobnej wystawie ten może już dziś rezerwować swój czas i planować wyjazd na plener z krakowską grupą „Warsztatów Fotograficznych” do Włoch – odbędzie się on we wrześniu bieżącego roku, natomiast w październiku ruszy kolejna edycja warsztatów w Dworku Białoprądnickim. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.planetaw.com

(AK)

Wystawa fotograficzna “Wenecja”

Włoski Instytut Kultury
Kraków, ul. Grodzka 49
Termin: 14 – 30 kwietnia 2015 

Leave a Reply