Modny Kraków

Płoną łąki

Łąki pychowickie stanęły w płomieniach we środę 15 kwietnia. To kolejne podpalenie tego obszaru zlokalizowanego w południowej części Krakowa i 3221 interwencja Straży Pożarnej przy gaszeniu płonących łąk tej wiosny.


Obszar ograniczony ulicami: Winnicką, Tyniecką i Zakrzowiecką to po części prywatne łąki i nieużytki, tereny należące do miasta i gminy, a także położony na wzgórzu rezerwat Skołczanka. Tereny te służą mieszkańcom Ruczaju, Klinów i Skotnik do wypoczynku i rekreacji.

Wiosną każdego roku padają też ofiarą podpalaczy: we środę 15 kwietnia na obszarze 2 hektarów jednostki straży pożarnej walczyły z płomieniami, które trawiąc zarośla dotarły aż do ulicy Tynieckiej. Strażakom w godzinach popołudniowych udało się opanować pożar.

W marcu 2012 podpalenie łąk w tej okolicy spowodowało płomienie na obszarze 20 hektarów. Wówczas ogień dotarł aż pod zabudowania Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego i biurowce zlokalizowane nieopodal niego. Koszty gaszenia pożaru przekroczyły wtedy 100 tysięcy złotych, a płomienie zniszczyły między innymi dużą część rezerwatu Skołczanka. Zobacz artykuł i zdjęcia.

(B)


Leave a Reply