Modny Kraków

Teatr Nowy rozpoczyna nowy sezon

projekt trzy siostry

Do końca bieżącego roku w repertuarze Teatru znajdzie się siedem premierowych tytułów.

W nadchodzącym sezonie Teatr zaprasza na radziecki koncert “Moskwa Pietuszki” przygotowany z udziałem zespołu Śmiałek, premierowe pokazy spektakli: “Duch w twoim domu” (koprodukcja z moskiewskim Teatr.doc i Krakowskimi Reminiscencjami Teatralnymi), “Fasada 1/2” w niemieckiej koprodukcji z KainKollektiv, “Lubiewo” według powieści Michała Witkowskiego oraz spektakl “Co wydarzyło się w sanatorium w Gołdapi” realizowany w ramach projektu “50+ Nowy Wiek Kultury”. W grudniu zaplanowano koncert piosenek zespołu “Republika” z okazji przypadającej 10. rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego.

Inauguracja sezonu odbędzie się 09 września o godz. 19:15 premierą spektaklu “Projekt. 3 Siostry”, w której na scenie zadebiutują studentki Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie z Wydziału Teatru Tańca oraz konferencją prasową z bankietem o godz.21:00 otwierającą kolejny sezon w Teatrze Nowym oraz finały projektu 50+ Nowy Wiek Kultury. Podczas konferencji Zarząd Teatru wręczy swoją nagrodę “KARDYNAŁ KULTURY” (ufundowany przez Fabrykę Portretu Łukasza Błażejewskiego) prof. Joannie Senyszyn za wkład i zaangażowanie na rzecz krakowskiej kultury.

Program na wekend:

09.09 pt godz. 19:15 Projekt: 3 Siostry – Premiera krakowska
Choreografia i wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa (Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie – wydział Teatru Tańca w Bytomiu)
Muzyka; Collage
Olga, Masza i Irina, trzy siostry Prozorov, żyją wraz z bratem Andrzejem Sergiejewiczem od jedenastu lat w większym mieście garnizonowym na wschodzie Rosji. Przed owymi laty opuścili swoja rodziną Moskwę z ojcem, który objął tu dowództwo brygady(…). Masza od siedemnastego roku życia trwa w nieszczęśliwym małżeństwie. Olga, od kiedy pracuje w gimnazjum, czuje, jak z każdym dniem kropla po kropli uchodzą z niej siły. Irina, rzuciła się w wir pracy, aby wyzbyć się uczucia smutku i niezadowolenia. Pobyt na rosyjskiej prowincji stracił swój sens, wspomnienie o czasach Moskiewskich coraz to wypływa spod nudy codzienności i wznosi się w jeden rozpaczliwy okrzyk: „Do Moskwy!”.
Projekt współfinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca

21:00 Konferencja prasowa otwierająca nowy sezon w Teatrze Nowym oraz finały projektu 50+ NOWY WIEK KULTURY
Podczas konferencji Zarząd Teatru wręczy swoją nagrodę „Portret”  (ufundowany przez Fabrykę Portretu Łukasza Błażejewskiego) prof. Joannie Senyszyn za wkład i zaangażowanie na rzecz krakowskiej kultury.

10 sobota Różewicz Rozproszony- krakowska Noc Poezji
Różewicz Rozproszony to kolejna odsłona krakowskiego festiwalu z okazji 90 urodzin Tadeusza Różewicza  upłynie pod znakiem czytania jego poezji. Podczas I Krakowskiej Nocy Poezji w Teatrze Nowym i  klubie Coco przy ulicy Gazowej, poezję Różewicza przeczytają duety; Joanna Senyszyn i Krystyny Czubówna oraz Tadeusz Kwinta i Iwona Bielska.

18:00 Tadeusz Kwinta i Iwona Bielska – Teatr Nowy
21:00 Krystyna Czubówna i Joanna Senyszyn – Coco Club ul. Gazowa 21

11.09 niedziela godz. 19:15 Projekt: 3 Siostry

Leave a Reply