Modny Kraków

Teatr Barakah – kontynuacja i nowości

barakah

Teatr BARAKAH, jeden z niszowych, ale coraz bardziej znanych i cenionych teatrów w Krakowie, zakończył właśnie wakacyjny przegląd swoich dotychczasowych sztuk (Festiwal Dziesięciu Talentów) i wkracza w nowy sezon teatralny pełną parą.

Teatr będzie prezentował regularnie, w cyklach weekendowych, sztuki z dotychczasowego repertuaru: „Szafę”, „Klinikę Dobrej Śmierci”, „Garderobę”, „Damską toaletę”, „Szyca” oraz ostatni spektakl – „Jednorękiego ze Spokane”. Informacje o bieżącym repertuarze są dostępne na oficjalnej stronie teatru: www.teatrbarakah.com

Na 29 października zaplanowano wystawienie nowego spektaklu pt. „Statek dla lalek”. Będzie to polska prapremiera dramatu Mileny Marković, w tłumaczeniu Agnieszki Cielesty. Muzykę do tego przedstawienia skomponuje Piotr Lala Lewicki, reżyserii podejmie się dyrektor BARAKAH, Ana Nowicka.

Teatr będzie też kontynuował projekt DRAMATORIUM, w ramach którego przedstawiane będą improwizowane czytania dramatów, połączone ze spotkaniami z twórcami i znawcami danej problematyki. W listopadzie pod szyldem DRAMATORIUM BARAKAH przedstawi adaptację powieści Elsy Drucarodd pt. „Piekło obiecane”. 4-7 listopada Teatr BARAKAH będzie można spotkać na Targach Książki w Krakowie, prezentujący się wspólnie z wydawnictwem DodoEditor, wydawcą książki Drucarodd.

Nowością jest możliwość zakupu biletów na spektakle przez Internet, przy użyciu aplikacji Ekobilet. Wystarczy wejść na oficjalną stronę teatru lub profil teatru na Facebooku.

Leave a Reply