Modny Kraków

Wychodzi nowa płyta Wu-Hae

WuHae Merry Crisis | fot. Jacek Dyląg

23 stycznia 2012 r. na rynku ukaże się trzecia płyta krakowskiego zespołu rockowego Wu-Hae. Album nosi tytuł „Merry Crisis and a Happy New Fear!”. Grupa rezygnuje z promocji i marketingu, dzięki czemu płyta będzie kosztować tylko 20 złotych, a pieniądze trafią we właściwe ręce.

Nowohuccy muzycy apelują o kupno krążka bezpośrednio od zespołu, gdyż mają „dość sytuacji, w której na naszej pracy zarabiają wszyscy, tylko nie my”. „Merry Crisis and a Happy New Fear!” ukaże się nakładem firmy Das Werk założonej przez zespół i ich przyjaciół. W uzasadnieniu piszą: „Robimy to sami, bo jesteśmy rozgoryczeni i zdesperowani. Nasze doświadczenia zdobyte w branży muzycznej utwierdziły nas w przekonaniu, że kolejni wydawcy, menadżerowie i cała towarzysząca im otoczka tonie jak nasz tzw. przemysł muzyczny. W tym całym zgiełku najmniej istotna jest muzyka. Nie chcemy zatonąć razem z nimi i postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce.”

O płycie mówią, że „jest zdecydowanym sprzeciwem wobec braku winnych za zaistniały bałagan. Teksty piosenek powstały w latach 2007–2011 i są szorstkim komentarzem do gorzkiej prawdy, koniecznej do przełknięcia.”

Wu-Hae chce zmian i prosi: „Jeżeli stać Cię na pięć litrów paliwa lub dwie paczki papierosów, to nie pie***l – kup płytę i pomóż nam przetrwać kryzys.”

Płytę można zamówić na: sklep@wu-hae.pl

Paweł Zając

Leave a Reply