Modny Kraków

Gościnna Armenia

Bartosz Piziak - Armenia

Mało popularny kraj o bardzo bogatej historii to wymarzone miejsce na ciekawy wyjazd. Jak go zorganizować? Podczas „Spotkania z przygodą” opowie Bartosz Piziak.

Cykl „Spotkania z przygodą” na dobre zagościł w kalendarzu krakowskich wydarzeń. Co tydzień we środę w Cafe Aloha na krakowskim Kazimierzu spotykają się podróżnicy zaproszeni przez portal 4risk.net. Tym razem gościem będzie Bartosz Piziak, absolwent geografii oraz zarządzania w turystyce na Uniwersytecie Jagiellońskim, który przedstawi pokaz slajdów zatytułowany: „Armenia – w krainie monastyrów, chaczkarów i… koniaku”.

Gość spotkania, aktualnie doktorant w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej opowie o swojej podróży przez ów gościnny kraj, który nadal leży poza głównymi szlakami globtroterskich wojaży. -Ta wybitnie górska kraina, położona w kaukaskim “kotle”, w którym przenikają się religie, wpływy a często i narodowe aspiracje, od wieków była targana licznymi konfliktami, wojnami i tragediami. Hajastan czyli właśnie Armenia to także zróżnicowana przyroda, masa zabytków świadcząca o bogatej historii i tradycjach (w tym malowniczo położone monastyry i niezliczone, prastare chaczkary) oraz słowiańska gościnność, której doświadcza się na każdym kroku, a już wyjątkowo podróżując autostopem – od granicy z Iranem przez stolicę – Erywań – aż do Gruzji – opisuje Bartosz Piziak. Podczas środowego „Spotkania z przygodą” będzie można dowiedzieć się jak podróżować przez Armenię, kogo spotyka się po drodze, kto zabiera “na stopa” i czym częstuje się przybyszów z Polski oraz… jakie są tego efekty.

Zważywszy, że Bartosz Piziak jest współtwórcą Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ, a także pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Młodych Podróżników w Gorcach, Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego  w Rzeszowie oraz wspólnie z przyjaciółmi – Festiwalu Podróżniczego Travenalia w Krakowie, to uczestnicy slajdowiska mogą liczyć na fascynującą i zarazem profesjonalną opowieść doświadczonego podróżnika. Bartosz zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, wybrane kraje Azji i Afryki. Zawodowo jest wykładowcą oraz pilotem wycieczek, a także redaktorem naczelnym portalu podróżniczo-informacyjnego www.ImprezyPodroznicze.pl. Więcej informacji i fotografii na www.bartekpiziak.com
Zapraszamy!

Szczegóły:
Cafe Aloha na krakowskim Kazimierzu – ul. Miodowa 28a
1.02.2012 (środa) godzina 19.00
Dla pierwszych gości wyjątkowe miejscówki – leżaki na gorącym piasku.
Wstęp wolny

Bartosz Piziak - ArmeniaBartosz Piziak - ArmeniaBartosz Piziak - Armenia

Leave a Reply