Modny Kraków

Historyczne rzemiosło w Kamienicy Hipolitów

Kacper Ryx

Mariusz Wollny, krakowski autor książek historycznych, twórca cyklu o Kacprze Ryksie inwestygatorze królewskim, otwiera sklep z rzemiosłem historycznym ” U Kacpra Ryksa” w kamienicy Hipolitów przy Placu Mariackim 3. Otwarcie połączone będzie z promocją czwartego tomu cyklu “Kacper Ryx i król alchemików”. Sprzedaż książek (na trzy dni przed ukazaniem się w księgarniach) ruszy o godzinie 12 i do godziny 20 towarzyszyć temu będą dodatkowe atrakcje: tajniki średniowiecznej medycyny zdradzać będzie Cyrulikos (dr Ryszard Gryglewski), techniki pierwotnego druku, historię pisma i papieru przybliży Tadeusz Grajpel, pokazy fechtunku przedstawi Krakowska Chorągiew Husarska.

O godzinie 16 odbędzie się rozmowa z autorem, potem (ok. 17) odbędzie się pierwsza od czasów Sędziwoja próba wyprodukowania złota metodą alchemiczną. Na zakończenie zagra Zespół Muzyki Renesansowej z Zamku Królewskiego na Wawelu „Floripari”.

Oferta sklepu to oryginały, repliki i stylizacje przedmiotów z dawnych wieków (od X do XIX wieku) – naczynia drewniane, gliniane, zabawki, stroje, uzbrojenie, szkło, meble, obrazy.

Uroczyste otwarcie sklepu historycznego “Kacper Ryx”
5 lutego 2012 o godz. 12.00 w Kamienicy Hipolitów przy placu Mariackim 3 w Krakowie.

Leave a Reply