Modny Kraków

Konkurs: Ta kobieta

konkurs-wallis-simpsonWydawnictwo Znak literanova przedstawia biografię kobiety, dla której król Edward VIII zrezygnował z tronu, bohaterki głośnego filmu “Jak zostać królem”.

Nazywana przez królową Elżbietę „tą kobietą”, nie była ani ładna, ani szczególnie błyskotliwa. Oskarżana o bycie czarownicą, kobietą lekkich obyczajów, nazistowskim szpiegiem. Ikona mody. Dwukrotna rozwódka, która, jak głosili łowcy sensacji i plotkarze, zahipnotyzowała księcia i doprowadziła do jego abdykacji.

A w książce odpowiedzi na pytania: Komu zależało na odsunięciu Edwarda VIII od władzy? Czy Wallis rzeczywiście chciała poślubić króla czy może była jedynie pionkiem w politycznej rozgrywce? Ile pani Simpson wydawała na stroje i biżuterię?

Autorka, Anne Sebba, posługując się niepublikowanymi dotąd materiałami, a nawet docierając do prywatnych notatek króla Jerzego VI, pokazuje po raz pierwszy w Polsce tę kobietę i rzuca nowe światło na tę niezwykle skomplikowaną i urzekającą postać.

Premiera książki: 31 maja 2012

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak ufundował dla naszych Czytelników 5 egzemplarzy książki o Wallis Simpson “Ta kobieta”.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć prawidłowo na
Pytanie konkursowe:
W którym roku urodziła się Wallis Simpson?

Jak wygrać książkę?

Udział w losowaniu książek wezmą udział maile nadesłane na adres:
konkurs@modnykrakow.pl

z podanym w tytule maila hasłem „simpson”.

W treści maila proszę podać:
– imię i nazwisko
– adres, na który prześlemy książkę w razie wygranej
– odpowiedź na pytanie konkursowe

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 maja godz 22:00
Rozstrzygnięcie konkursu: 31 maja godz. 12

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu dane uczestników nie będą przechowywane.

AKTUALIZACJA:

Spośród wszystkich maili z prawidłową odpowiedzią na pytanie konkursowe wylosowaliśmy osoby, które otrzymują książki wydanictwa Znak o Wallis Simpson “Ta kobieta”. Oto one:
Aneta Nowik
Jerzy Andruszkiewicz
Bożena Wilińska
Anna Jurek
Waldemar Mazur

Laureatom gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe: Wallis Simpson urodziła się w 1896 roku

Leave a Reply