Modny Kraków

Wędrując ku Gobi

Wędrując ku GobiDominika Dąbrowska i Maciej Cybulski, kontynuując swój astronomiczno-fotograficzno-podróżniczy projekt ShadowHunters.Org tym razem postanowili zarejestrować pięciodniowy przejazd najdłuższą na świecie koleją transsyberyjską, docierając w najpiękniejsze miejsca nad Bajkałem. Obserwowali tradycje, kulturę, codzienne obowiązki i pracę mieszkańców Buriacji i Mongolii. Niejednokrotnie korzystali z gościnności napotkanych po drodze rodzin koczowniczych, wsłuchiwali się w ich opowieści, przy okazji próbując specjałów tradycyjnej kuchni mongolskiej. Przyglądali się sportowym zmaganiom podczas największego mongolskiego święta narodowego Naadam. W czasie 25-dniowej wędrówki, uwieczniali na fotografii m.in. piękno wyjątkowego krajobrazu, bezkres mongolskiego stepu, kilometry piaskowych wydm “Khongoryn Els”, malowniczą dolinę Orła “Yolyn Am”, lodowy kanion, pasma granitowych gór Baga Gazriin Chuluu, skalne formacje “płonących klifów” Bayan Zag słynące z licznych skamielin szkieletów dinozaurów oraz wiele innych.

Projekt wyprawy jest laureatem Stypendium dla Twórców Kultury i realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Pomorskiego oraz innych firm i instytucji samorządowych.

Dominika Dąbrowska – Kociewianka, przez większość życia związana z Krakowem. Tutaj przez wiele lat rozwijała swą pasję do fotografii i podróży. Nasycona europejskimi pejzażami wyruszała na coraz bardziej odległe lądy. Do jej długiej listy marzeń podróżniczych ostatnio dołączyły Wyspy Kurylskie. W planach ma też powrót na mongolskie stepy, na których pozostawiła swe serce i duszę.

Maciej Cybulski – Kaszuba, członek londyńskiego Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego fascynacja astrofotografią zaowocowała wyprawą na zaćmienie Słońca do Ałtaju. Kolejno, pokonując bezkres Mongolii poszukiwał też… meteorytów, których od wielu lat jest kolekcjonerem. Marzy o zimowej wyprawie do Jakucji na syberyjski biegun zimna oraz o własnej jurcie nad Bajkałem.

Swoimi pasjami i przygodami Dominika i Maciej postanowili się dzielić w Klubie Podróżników Atlantyda (atlantyda.travel.pl), którego są założycielami. Wspólnie redagują stronę wyprawową projektu “Łowcy Cienia” ShadowHunters.Org.

4risk.net oraz Aloha Cafe zapraszają na “Spotkania z przygodą”:
Dominika Dąbrowska oraz Maciej Cybulski “Tam gdzie spotyka się Wschód z Zachodem… wędrując ku Gobi”
Cafe Aloha na krakowskim Kazimierzu – ul. Miodowa 28a
13.06.2012 (środa) godzina 19.00

Dla pierwszych gości wyjątkowe miejscówki – leżaki na gorącym piasku

Leave a Reply