Modny Kraków - Podróże podróże menu Modny Kraków Blisko Krakowa Polska Europa Świat wydarzenia podróżnicy pasje

Szalone podróże

Marek Tomalik - Pojechane podróże

Poza utartymi szlakami, według własnych pomysłów, nierzadko wbrew rozsądkowi – tak przemierzają świat bohaterowie książki „Pojechane podróże” pod redakcją Marka Tomalika.

Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły” to impreza dla osób o mocnych nerwach. Każdego roku w marcu gromadzi w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie podróżników, którzy opowiadają publiczności o swoich niezwykłych wyprawach. Przeciętny człowiek może się tam poczuć, jak podczas seansu thrillera: oto patrzy na ludzi, którzy śpią w dżungli, setki kilometrów od jakiejkolwiek cywilizacji, świetnie się bawią eksplorując bezludne pustynie, jedzą robaki i co ciekawe – wciąż żyją. Pójść ich śladem chcieliby nieliczni, ale posłuchać tak barwnych opowieści? Do tego chętnych jest wielu.

Idąc tym tropem powstała książka „Pojechane podróże” pod redakcją Marka Tomalika, który „Trzy Żywioły” wymyślił i organizuje wraz w Piotrem Trybalskim od 2004 roku. Podróżnik zebrał w niej relacje 17 innych globtroterów – najciekawszych i najbardziej oryginalnych spośród tych, którzy spotykali się z widzami Festiwalu. Jak bowiem inaczej można opisać osoby, które zdecydowały się na podróż traktorem do Argentyny, ciężarówką z Pakistanu do Warszawy czy motorem przez Jedwabny Szlak?

Z inicjatywy Marka Tomalika, który sam ma na swym koncie niejedną oryginalną wyprawę, wyczyny te zostały spisane. Przekonują czytelników, że każdy, bez względu na wiek czy wykonywany zawód może wyruszyć w podróż swego życia. Jak to zrobić? – i o tym mówią bohaterowie „Pojechanych podróży”.

Będzie też okazja by podyskutować o szalonych podróżnikach – autor książki pojawi się w Krakowie 16 kwietnia, o godz. 17.00. Na spotkanie zaprasza Empik przy Rynku Głównym 5 (II piętro). Wstęp wolny.
(AK)

Oficjalna strona Marka Tomalika: www.australia-przygoda.com
Strona Klubu Podróżników „Trzy Żywioły”: 3zywioly.pl/3zywioly

Skomentuj