all, Przyjęcie

Białe wesele

Białe wesele

Przed nami zima – czas, gdy przyjęcia weselne zyskują szczególną oprawę. Skrzący się dookoła śnieg, misternie utkane przez naturę płatki spadające z nieba, srebrna poświata szronu – to wszystko tworzy iście bajkową scenerię, o której marzy wiele par. Motywem przewodnim zimowego wesela może być kolor biały przedstawiony na wiele różnych postaci.

Zimowa Panna Młoda, jeśli zechce, może stać się prawdziwą królową śniegu. Podstawowy sekret tkwi w tym, że tylko zimą dostępna jest w naturze czysta biel – nie od parady mówimy o czymś, że jest śnieżnobiałe jeżeli olśniewa nas najpiękniejszą odmianą tego koloru. Pozostałe miesiące nie dają nam tej możliwości – białe kwiaty, płatki kwitnących drzew to jedynie iluzja bieli bo w zestawieniu z bielą tkaniny, z jakiej została uszyta suknia ślubna zawsze będą wypadać jak poszarzałe. Dzieje się tak dlatego, że biel kwitnących roślin nie jest idealna, a świeżego śniegu. Z tej przyczyny perfekcyjnie białe wesele może udać się tylko zimą!

Co powinno być białe?

Odpowiedź: wszystko wcale nie wyczerpuje tematu. Podstawą jest oczywiście suknia ślubna. Koniecznie założymy do niej futerko, ciepłą etolę lub płaszczyk w tym samym kolorze. Aczkolwiek bardzo istotny jest też makijaż – najefektowniej wypadnie oparty na bieli, srebrze, delikatnych odcieniach błękitu. Taki dobór barw cudownie podkreśla urodę posągowych blond piękności. Jest też bardzo korzystny dla tej części kobiet, które dostały w prezencie od matki natury porcelanową cerę i kruczoczarne włosy. Mogą go wybrać również dziewczyny rude o błękitnych oczach – wówczas biała oprawa stworzy niesłychanie piękne wrażenie. Ten styl nie pasuje jedynie kobietom o śniadej cerze. Zbyt wyraźny kontrast pomiędzy ciepłą, śródziemnomorską urodą, a atrybutami skandynawskiej zimy popsuje ostateczny rezultat. Ubiór Panny Młodej to oczywiście wisienka na torcie, którym jest całe wesele.

Biało dookoła!

Stworzenie wrażenia absolutnej bieli w wystroju Sali weselnej wcale nie jest tak trudne jak się może wydawać. Jeżeli wynajmujemy salę, która z założenia jest pusta, wówczas możemy jej ściany udekorować płachtami białej tkaniny, która szczelnie okryje ściany w innym kolorze. Bardzo efektownie wypada zestawienie ścian z kamienia z połaciami białej tkaniny, idealnie sprawdzają się też kuliste lampiony z białego papieru (lub bibuły) zawieszone pod sufitem. Zarówno płócienne dekoracje ścian jak i wiszące ozdoby można zamówić w firmie dekoratorskiej – ceny tak prostej, a efektownej dekoracji nie są wcale wygórowane. W ofercie firm zajmujących się obsługą wesel można też znaleźć wypożyczenie stołów i krzeseł – przeważnie białych. Przystrojone białymi pokrowcami i obrusami sprawią, że naraz całe wnętrze pojaśnieje od bieli. Taka monochromatyczna dekoracja jest niebywale efektowna. Sprawia wrażenie, że przenieśliśmy się wprost do innego, baśniowego świata.

Ważne detale

Oczywiście na stołach nie może zabraknąć pomniejszych dekoracji. Z bielą znakomicie łączy się srebro toteż najlepiej sprawdzą się srebrne świeczniki lub latarenki w skandynawskim stylu. Pięknie prezentować się będą także srebrne patery z ciastem lub owocami. Pozostaje nam dobrać do nich białe kwiaty. Spośród dostępnych zimą najbardziej efektowne to kalie i orchidee. Storczyki są szczególne warte uwagi gdyż wprowadzają atmosferę prawdziwego luksusu i ekskluzywności. Białe mogą być też migdały dla gości weselnych i opakowania na nie, a także oczywiście wszelkie serwetki i zastawa. Dla jeszcze lepszego efektu możemy rozsypać na stołach przezroczyste kryształki – łezki (do kupienia na każdej giełdzie kwiatowej), które będą odbijać światło świec ustawionych na stołach tworząc zachwycające refleksy. Na stole pojawić się też powinien zupełnie biały tort weselny, co nie stanowi wielkiego wyzwania – wszak wyjściowo biały jest lukier, którym cukiernicy pokrywają większość tortów weselnych. A jeśli i to za mało wówczas pozostaje nam tylko wyjazd do lodowego hotelu przy którym funkcjonuje lodowy kościół, w którym odbywają się śluby par z całego świata. Tam atmosfera absolutnej zimy jest zapewniona przez cały rok: http://www.icehotel.com/uk/ICEHOTEL/We-offer/Married-in-ice-church/

Magdalena Marciniak