all, Przyjęcie, Różne

Truskawkowe wesele

Czerwcowe Panny Młode mają coś, czego nie ma nikt inny! Truskawki do dyspozycji. Te śliczne i smaczne owoce mogą być zarówno pysznym deserem, wspaniałą dekoracją jak i motywem przewodnim całego wesela.

truskawkowe wesele

Truskawki kojarzą się tylko pozytywnie: słodycz, kolor, zdrowie. Ludzie uwielbiają je w każdej postaci, a czerwiec – miesiąc popularny wśród Par Młodych, przynosi je w obfitości. Co więcej: truskawka. to symbol przyjaźni i potrzeb seksualnych, a zatem na okoliczność ślubu i wesela nadaje się znakomicie. W przeszłości kojarzono ją z rzymską boginią piękna i miłości- Wenus. I ten wspaniały kształt dorodnych truskawek przypominających serduszko!

Truskawka jest jednym z łatwiejszych motywów przewodnich, które mogą wspaniale ozdobić nasze wesele właśnie dlatego, że łączy smak i walory wizualne. Oczywiste miejsce, do którego powinna trafić to weselne menu. Z truskawek można wykonać wiele przepysznych i niedrogich deserów, ale też tort weselny będzie doskonale wyglądał jeśli przyozdobią go te owoce. Truskawkowe torty wyglądają bajecznie: są obfite, mają królewski szyk i trudno znaleźć kogoś, komu by nie smakowały. Owoce można ułożyć też na paterach by stanowiły dekorację i zarazem zdrową przekąskę, a kto ma ochotę na więcej fantazji ten może pokusić się o ustawienie na stole flakoników z bukiecikami stworzonymi z łodyżek, liści i kwitnących kwiatów truskawek. W czerwcu nie będzie to żadnym problemem – osoby, które planują wesele na wsi mogą wręcz skorzystać z dziko rosnących truskawek. Ich zapach jest jeszcze słodszy niż hodowlanych.

truskawkowe wesele

Motyw truskawki może, rzecz jasna, trafić także na ślubne zaproszenia. Upominki dla weselnych gości mogą zostać zapakowane do truskawkowych pudełeczek, które są tak proste w wykonaniu, że Para Młoda może w jeden wieczór wykonać je sama, a efektowne bardziej niż jakiekolwiek kupione w sklepie.

Pewną ekstrawagancję stanowi bukiet Panny Młodej zrobiony z truskawek, ale – ze względu na nietrwałość, polecam go wyłącznie jako efektowny gadżet na przykład na sesję zdjęciową. Co innego w wazoniku: spokojnie wytrzyma przez całe wesele. W kontraście z truskawkami znakomicie wygląda biel porcelany i duet ten może wystarczyć za całą dekorację weselnej sali.

Pozostaje jeszcze dobór truskawkowo czerwonej szarfy do sukni ślubnej (albo i całej sukni w tym kolorze), którą możemy zawiązać na efektowną kokardę, czerwonych pantofelków i truskawkowe wesele gotowe! (MM)

 

 

redaktor

2 komentarze

Ja_nka

idealne pomysły! nie widziałam jeszcze w polsce takiego truskawkowego wesela, ale to piękne musi być. Jestem na tak!

Reply
Cherry_girl

Napiszcie o wiśniowym weselu 🙂 To mój ulubiony owoc, a nic nigdzie na ten temat nie znalazłam.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *