all, Moda

Cała w koronkach

Cała w koronkach - fot. Modny Kraków

Elegancka bielizna dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie nawet wtedy, kiedy jej wcale nie widać. Dlatego w dniu ślubu warto zadbać o to, by mieć na sobie naprawdę wyjątkowy komplet. Wykonana z najdelikatniejszych materiałów, misterna, kobieca, zmysłowa – taką bieliznę uwielbiają wszystkie elegantki.

W najważniejszym dniu naszego życia, którym dla większości kobiet jest dzień ślubu, także nie może jej zabraknąć. Stanowi niezbędny element stroju i jej doborowi powinnyśmy poświęcić nie mniej uwagi niż innym dodatkom, chociaż – jako jedyna, pozostanie niewidoczna. Jednak bezdyskusyjnie bieliźnie przypada bardzo ważna rola: wymodeluje naszą sylwetkę, podkreśli atuty, sprawi, że pięknie ułoży się suknia ślubna, a w szczególności gorset. Ale jak szukać żeby znaleźć tą naprawdę odpowiednią?

***

Dużym zainteresowaniem Panien Młodych cieszą się przeważnie najlepiej wypromowane modele bielizny, które możemy zobaczyć w katalogach i reklamach, gdzie prezentują je seksowne modelki. Jednak to wcale nie te, najbardziej efektowne komplety, powinny zwrócić naszą uwagę. -W dniu ślubu elegancja jest ważna, ale priorytetem powinna być wygoda – radzi Sabina Kaleta, właścicielka butiku z bielizną. -Klientki często nie rozumieją, że ten dzień naprawdę będzie niepodobny do żadnego jaki dotychczas przeżyły i nawet jeśli przywykły do noszenia bielizny wymyślnej i ekstrawaganckiej, to zwykle staram się je odwieść od zakupu podobnych modeli z myślą o dniu własnego ślubu. Naprawdę, już w pierwszych godzinach weselnego maratonu okaże się, że najistotniejszy jest komfort. Przy takim stresie jaki zafunduje nam ślub i wesele jako uporczywe i nieznośne będziemy odczuwać najmniejsze mankamenty każdego z elementów odzieży, które założymy na siebie tego dnia – dodaje.

Zdaniem specjalistki podstawowy błąd polega na tym, że Panny Młode zakładają pod suknię ślubną już rano ten komplet bielizny, który chcą mieć na sobie podczas nocy poślubnej. A to często sprawia, że przychodzi im spędzić nierzadko 20 godzin (!) we frywolnych stringach z gryzącej koronki i pończochach samonośnych z szerokimi gumowymi paskami, które przy wysokiej temperaturze bez wątpienia pozostawią na naszych nogach bolesne ślady. -W upale odparzenia od pończoch z gumowymi pasami miałby nawet komandos! – żartuje Sabina Kaleta i dodaje: – Uniknąć takich niepotrzebnych wrażeń pozwolą pończochy noszone na pasku, wykonane z bardzo delikatnych włókien, które z pewnością nie przyniosą szkody skórze – wyjaśnia.

Kłopotów nastręcza też dobór stanika. Wiele kobiet, nieświadomie ulegając wzorom z gazet i telewizji, wybiera biustonosze zbyt ciasne. -Cóż poradzić. Ten trend lansują gwiazdy, które paradując w przyciasnej bieliźnie sugerują kobietom, że wylewający się z miseczek biust jest super – komentuje Sabina Kaleta. -Oczywiście mocno ściśnięte piersi mogą wyglądać sexy, ale mało która pani zastanowi się, że gwiazda w takim stroju spędza chwilę potrzebną na zapozowanie fotoreporterom czy występ na scenie, a nie cały dzień i noc! – dodaje. Tymczasem dobry rozmiar to taki, który pozwala podtrzymać biust i podkreślić jego krągłości, ale piersi nie mogą „wylewać się“ z miseczek, bo w dniu ślubu nie będzie to ani wygodne ani tym bardziej właściwe. Taki look możemy zafundować sobie na dyskotekę, a nie na uroczystość – bądź co bądź – o charakterze religijnym.

***

Pozostaje jeszcze kwestia mody. Do jej łask szturmem wróciły koronki w najlepszym wydaniu i to bardzo cieszy. -Koronki są szalenie kobiece i szykowne. Dodają klasy, podkreślają, że nie jesteśmy już podlotkiem, ale prawdziwą damą – podpowiada Alicja Królicka, stylistka. -Trzeba jednak zwracać uwagę na jakość wykonania całego kompletu. Nie może być mowy o żadnych niedoróbkach! Także tanie koronki, wykonane ze sztucznych tkanin lepiej omijać z daleka. Sprawiają, że ciało się poci, gryzą i odparzają – ostrzega. Na szczęście sklepowa oferta jest na tyle bogata, że bez problemu powinno udać się znaleźć dobrej jakości bieliznę na każdą kieszeń, jednocześnie bez konieczności rezygnowania z najnowszych trendów. Powinno być łatwo o tyle, że nawet w bieliźnianych kolekcjach typu casual (a nie tylko ślubnych) pojawiły się w tym sezonie pudrowe róże, jasne beże, a także sporo bieli. Nic tylko wybierać!

Magdalena Marciniak
zdjęcia: Agnieszka Kantaruk

Cała w koronkach - fot. Modny KrakówCała w koronkach - fot. Modny KrakówCała w koronkach - fot. Modny KrakówCała w koronkach - fot. Modny KrakówCała w koronkach - fot. Modny KrakówCała w koronkach - fot. Modny Kraków

Stylizacja: Dominika Adamczyk | OXA Fashion Art | www.oxa.pl
Makijaż: Magdalena Wychowańska | tel. 663 901 7151 www.camouflage.pl
Fryzura: Anna Solarz / Salon EGO | tel. 12 423 55 51
Modelka: Aneta
Stylizacja biżuterii: Firma Łodzińscy

Dekoracje florystyczne: Magdalena Urbankowska | tel. 512 025 713 | www.flowerconcept.pl
Produkcja sesji: Magdalena Marciniak
Zdjęcia: Agnieszka Kantaruk

Bielizna: Salon Bodyfashion w CH Kraków Plaża
Biżuteria: Firma Handlowa Łodzińscy, ul. Floriańska 4
Buty: Menbur, CH Kraków Plaża
Dziekujemy dyrekcji i pracownikom Hotelu Wawel, ul. Poselska 22 za pomoc przy realizacji sesji.
www.hotelwawel.pl